Nowy numer 42/2019 Archiwum

Ciepły jubileusz

75 lat działalności świętowała Elektrownia „Stalowa Wola”. Jubileusz zbiegł się w czasie ze Świętem Energetyka.

Obchody miały skromny, oficjalny charakter. W Miejskim Domu Kultury spotkali się byli i obecni pracownicy elektrowni. Przybyli również przedstawiciele kopalń węgla kamiennego współpracujących z jubilatem. Gościem honorowym obchodów był ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz. Wśród reprezentantów lokalnego samorządu zjawili się między innymi prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak oraz wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

– Elektrownia szczególną uwagę zwraca na ochronę środowiska. Prace modernizacyjne przyniosły już efekty. Zmniejszeniu uległa na przykład emisja pyłów do atmosfery, a przez spalenie biomasy mniej wydalamy dwutlenku węgla – zauważył  dyrektor elektrowni Piotr Zborowski.

Wystąpienie dyrektora zakończył krótki film o elektrowni. Potem były życzenia dla jubilatki oraz część artystyczna.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL