Nowy numer 3/2019 Archiwum

Na miarę XXI wieku

Nowoczesna, międzyuczelniana biblioteka otwarta została w Stalowej Woli.

Jej budowa i wyposażenie w multimedialny sprzęt oraz bogaty księgozbiór (docelowo nawet milion woluminów) kosztowały prawie 26 mln zł. Otwierając bibliotekę, prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak zażartował, iż mimo że biblioteka nieoficjalnie działa zaledwie kilka miesięcy, cieszy się już tak dużą popularnością, że trochę się tego boi... -  Zazdroszczą nam takiego nowoczesnego budynku, dziwiąc się zarazem, jak w tak niepozornym mieście może istnieć tak wspaniały obiekt - powiedział zadowolony prezydent.

Biblioteka powstała w ramach realizacji projektu mającego na celu stworzenie kompleksowej bazy naukowo-dydaktycznej i socjalnej dla uczelni wyższych w Stalowej Woli. Oprócz biblioteki - za ponad 84 mln zł, z czego prawie 60 mln to dofinansowanie z pieniędzy unijnych - powstał także budynek dydaktyczny dla KUL oraz Politechniki Rzeszowskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy