Nowy numer 3/2019 Archiwum

Smak życia

Przez trzy dni Nisko było sandomierskim Rio.

Rzesze, które przybyły na Dni Młodych, rozlokowane były w pięciu kościołach stacyjnych, w trzech niżańskich parafiach: św. Józefa, św. Jana Chrzciciela, Matki Bożej Fatimskiej oraz w parafiach w Racławicach i Nowosielcu, gdzie gościnnie przyjęli ich mieszkańcy. – Każdego roku wracamy na Dni Młodych z radością, bo jest to niezwykłe spotkanie, podczas którego nie tylko możemy wspólnie modlić się i bawić, ale też dzielić się tym, co nas cieszy i martwi. To czas nabrania duchowych sił i poznania, jak wielka jest siła wiary w naszych sercach – mówiła Sandra Mika z Jarocina.

Przez trzy dni młodzi uczestniczyli w spotkaniach formacyjnych prowadzonych przez animatorów, bawili się na niżańskim rynku podczas tańców integracyjnych oraz modlili na wieczorach uwielbienia. Podsumowaniem była wspólna Msza św. na miejscowym stadionie, który jako jedyny mógł pomieścić przybyłą młodzież. – Dodajcie Chrystusa do waszego życia. Dodajcie Go, a jeżeli już tam jest, postarajcie się, żeby był jeszcze bardziej obecny w waszych marzeniach i planach, w słowach i czynach. To poprawi smak waszego życia, relacje z innymi i pozwoli patrzeć z optymizmem w przyszłość – mówił do młodych podczas homilii bp Krzysztof Nitkiewicz, który przewodniczył Eucharystii.

Na zakończenie wspólnej modlitwy odnowiono zawierzenie siebie Chrystusowi. Następnie przedstawiciele młodzieży i władz miasta Niska przekazali ikonę Chrystusa Nauczyciela delegacji z Sandomierza, gdzie odbędzie się przyszłoroczne spotkanie. – Z roku na rok na spotkanie przyjeżdża coraz więcej młodych, co daje powody do radości i zachęca nas jeszcze do większego wysiłku. Myślę, że te dni przyniosły dużo radości i wewnętrznej mocy wiary na nadchodzący czas. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego niezwykłego spotkania – podsumował ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy