Nowy numer 50/2018 Archiwum

Mój rynek

Nowe, stałe targowisko stanie w centrum Niska. Unia Europejska da na jego budowę 914 tys. zł.

Budowa targowiska kosztować będzie 1,5 mln zł. W ramach projektu pt. „Mój Rynek” powstanie także kilkadziesiąt miejsc postojowych w obrębie ulic Targowej i Kwiatkowskiego.

- Złożony wniosek o dofinansowanie unijne w pierwszej wersji znalazł się na liście rezerwowej. Jednak po wielu dodatkowych staraniach udało się zdobyć pieniądze. Mamy decyzję Urzędu Marszałkowskiego na budowę targowiska z prawdziwego zdarzenia - zapewnił Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Budowa targowiska stałego „Mój Rynek” zmieni oblicze obecnego placu handlowego, który od lat znajduje się w obrębie ulic Kwiatkowskiego i Targowej.

Powstaną nowe stanowiska do sprzedaży, część starych budynków będzie rozebrana, a część zostanie zaadaptowana na sanitariaty. Pojawi się nowe ogrodzenie i podjazd dla niepełnosprawnych.

Nowe targowisko będzie gotowe już w pierwszej połowie przyszłego roku.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy