Nowy numer 49/2018 Archiwum

Śpiewająca szkoła

Ponad dwadzieścia osób ukończyło drugą edycję Letniej Szkoły Śpiewania Psalmów.

Zajęcia odbywały się całe wakacje w każdą środę w klasztorze braci kapucynów w Stalowej Woli - Rozwadowie. Prowadziła je Anna Chruściel, która na co dzień szefuje kapucyńskiej scholi. Na ostatniej lekcji uczestnicy, wśród których były zarówno osoby starsze, młodzież jaki i dzieci, otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz medaliki z wizerunkiem Matki Bożej. Odbył się też dyplomowy koncert.

-  W tym roku szkołę zaczynało prawie 40 osób. Po drodze połowa się wykruszyła. Może tegoroczny motyw przewodni zajęć, a były nimi nieszpory oraz śpiew liturgii godzin, był dla niektórych za trudny – powiedziała Anna Chruściel.

Wiele osób które ukończyły szkołę u ubiegłym roku z powodzeniem śpiewa już psalmy w swoich macierzystych wspólnotach.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy