Nowy numer 50/2018 Archiwum

Połączył ich taniec

Zespół Pieśni i Tańca Racławice godnie reprezentował gminę Nisko na VI Międzynarodowym Festiwalu „Ohridzkie Słońce”

Zespół działa przy Katolickim Domu Kultury „Arka” im. Świętej Jadwigi Królowej  w Racławicach. Na festiwal do Macedonii pojechał reprezentacyjny zespół, który zaprezentował tamtejszej publiczności kujawiaka, oberka oraz kilka rzeszowskich tańców. W festiwalu, który miał charakter przeglądu, wystąpiło jeszcze 10 innych zespołów folklorystycznych, w tym między innymi z Turcji, Chorwacji, Bułgarii, Izraela, Litwy, Estonii, Rumunii i Belgii. Oprócz występów był także czas na zwiedzanie tego pięknego aczkolwiek jeszcze mało znanego kraju, rejs po jeziorze Ohrid oraz kąpiel.

- Pomimo barier językowych wszystkich połączył wspólny taniec, śpiew i muzyka. Młodzież z naszego zespołu zawarła liczne przyjaźnie. Macedonia urzekła nas swoją gościnnością i życzliwością, przepięknym krajobrazem gór i jeziora Ohrid. Każdy wrócił uśmiechnięty, skąpany w słońcu i bogaty o nowe doświadczenia – podsumowała wyjazd zespołu Agnieszka Rup z KDK "Arka".

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy