Nowy numer 50/2018 Archiwum

Pierwszy dzwonek

W Zespole Szkół Specjalnych nr 6 w Stalowej Woli odbyła się wojewódzka inauguracja roku szkolnego.

– Motto, widniejące na tablicy pamiątkowej, ze słowami ks. Jana Twardowskiego: „Nie bójcie się tego co trudne” przyświeca w każdym dniu pracy naszej szkoły – powiedziała dyrektor szkoły Barbara Nabrzeska.

W rozpoczęciu roku szkolnego wzięli m.in. udział wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, marszałek województwa Władysław Ortyl, podkarpacki kurator oświaty Jacek Wojtas, a także szefowie wojewódzcy policji i straży pożarnej. – Cieszę się, że możemy wszystkich państwa gościć w szkole, w której prowadzenie wkładamy dużo serca, sił oraz pieniędzy. To wyjątkowa szkoła – podkreślił starosta stalowowolski Robert Fila.

Specjalnym gościem wojewódzkiej inauguracji był rzecznik praw dziecka Marek Michalak. – Każdy człowiek, każde dziecko, jest taki sam. Bez względu na stopień sprawności, wszyscy mamy taką samą godność. Wiecie, dlaczego tu dzisiaj jesteśmy? – zwrócił się do dzieci w swoim wystąpieniu Marek Michalak. – Bo jesteście dla nas najważniejsi – zapewnił rzecznik.

Krzysztof Ignaczak, reprezentant Polski w siatkówce, odczytał natomiast list od minister sportu i turystyki Joanny Muchy, informujący o rozpoczęciu ogólnopolskiej kampanii namawiającej dzieci do nie opuszczania zajęć wychowania fizycznego.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy