Nowy numer 42/2020 Archiwum

Angielski i niemiecki za darmo

Szkoła Języków Obcych WORD organizuje bezpłatne kursy języka angielskiego oraz niemieckiego dla dorosłych.

Skierowane one są przede wszystkim do osób, które przekroczyły 50 lat, mających maksymalnie średnie wykształcenie oraz bezrobotnych pozostających bez pracy dłużej nić 6 miesięcy. Kursy współfinansowane z Europejskiego Funduszu Społecznego będą realizowane w ramach projektu „Szkolenie językowe – poszerz swoje horyzonty”. Tarnobrzeska szkoła odpowiedziała na konkurs ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy. – Postanowiliśmy złożyć wniosek, który został zaopiniowany pozytywnie pod względem formalnym, jak i merytorycznym – cieszy się Artur Roman, dyrektor „WORD-u”. – Program będziemy realizować przez dwa lata, w ciągu których możemy przeszkolić 240 osób. Kurs dla osób z zaawansowaną znajomością któregoś z języków obejmie rok, natomiast dla początkujących dwa lata. Na jego zakończenie uczestnicy powinni zdać egzamin TELC na poziomie A2. szkoła języków– Chodzi o to, by dać osobom pracującym lub bezrobotnym narzędzie pozwalające na utrzymanie dotychczasowego zatrudnienia lub jego zdobycie – informuje Artur Roman. – W okolicy mamy wszak sporo firm zagranicznych, choćby Pilkington, Federal Mogul, czy innych działających w specjalnych strefach ekonomicznych, gdzie kontakty z obcymi kontrahentami są na porządku dziennym. W takim wypadku znajomość języka angielskiego, czy niemieckiego jest wręcz konieczna.

A ta, niestety wśród starszych pracowników bywa różna. Dlatego podszlifowanie języka obcego jest mile widziane przez pracodawców, zwłaszcza, że coraz częściej wielu z nich wysoko ceni pracowników z długoletnim doświadczeniem i niechętnie ich się pozbywa.

Szkoła planuje zajęcia dwa razy w tygodniu po dwie godziny lekcyjne, albo w formie bardziej intensywnej trzy razy w tygodniu. – Nauka będzie odbywać się w godzinach dostosowanych do możliwości uczestników – mówi dyrektor szkoły. – Dlatego dopuszczamy możliwość zajęć zarówno w godzinach przedpołudniowych, jak i popołudniowo-wieczornych, a nawet w weekendy.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do biura Szkoły Języków Obcych WORD mieszczącego się w budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy ul. Sienkiewicza 50 w Tarnobrzegu. Więcej informacji można znaleźć na stronie szkoły www.word.edu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama