Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jarmark u Jadwigi

Odbył się w Katolickim Domu Kultury „Arka” im. św. Jadwigi Królowej w Racławicach.

Jarmark propagował bogactwo polskiego folkloru. Przez około osiem godzin scena tętniła życiem. Wystąpiło wiele grup artystycznych z powiatu niżańskiego oraz z zaprzyjaźnionych ośrodków kultury, w tym m.in. Zespół Pieśni i Tańca „Racławice”, Zespół Pieśni i Tańca „Lasowiacy” im. Ignacego Wachowiaka z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli, Młodzieżowy Zespół Tańca Współczesnego „Pasja” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli, Zespół Akordeonowy z Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach, Kapela Flisacka z Ulanowa, Niżańska Kapela Ludowa z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” w Nisku i grupy wokalne z Niska, Bielin, Krzeszowa i Domostawy. Zespół „Gremlins”, wykonując repertuar muzyki folkowej, porwał zgromadzoną widownię do tańca.

Koncertom towarzyszyły  kolorowe stragany wypełnione tradycyjnymi wyrobami rzemieślniczymi i rękodziełem, warsztaty nauki rzemiosła, które pozwoliły na bezpośredni kontakt z twórcami ludowymi, miłośnikami i kontynuatorami tradycji. Dużym powodzeniem cieszyła się degustacja potraw regionalnych, które przygotowały Koła Gospodyń z Zarzecza, Krzeszowa i Sierakowa. Do licznych atrakcji tego dnia należała także przejażdżka bryczką, gry, zabawy i konkursy dla dzieci. Organizatorem Jarmarku Folklorystycznego „U Jadwigi” był Katolicki Dom Kultury „ARKA” a sfinansowany został z funduszy UE..


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma