Nowy numer 28/2018 Archiwum

Remont goni remont

W niżańskiej gminie w ramach trzech dużych projektów remontują drogi, chodnik i place.

Największy z nich obejmuje między innymi drogi i chodniki na osiedlu 1000-Lecia w Nisku, remont drogi gminnej w Racławicach i nawierzchni na trasie Nowosielec–Kończyce. Projekt uwzględnia również utwardzenie kostką brukową oraz płytami betonowymi ażurowymi placu przy ul. Paderewskiego w Nisku, gdzie już niebawem kierowcy będą mogli wygodnie parkować. Wartość inwestycji to około 1,1 mln złotych.

Z kolei 250 tys. zł trzeba będzie wydać na remont ulic Andersa i Tęczowej w Nisku-Malcach, Rzemieślniczej w Nisku-Warchołach oraz Nowowiejskiej w Racławicach. 562 tys. zł kosztowała natomiast modernizacja dróg w sołectwie Zarzecze. Zadanie to w połowie zostało sfinansowane z Lokalnego Programu Przebudowy Dróg.

– Obecny rok jest pod względem remontów dróg najtrudniejszy od 5 lat. Wynika to z bardzo nieprzyjaznej zimy. Występujące naprzemiennie roztopy i silny mróz spowodowały bardzo duże szkody w nawierzchni. Chcemy jak najszybciej wyeliminować wszelkie uszkodzenia. Sądzę, że również w drugiej połowie roku przystąpimy do dalszych remontów dróg. Mamy trochę oszczędności i prawdopodobnie znaczna ich część przeznaczona będzie jeszcze na drogi – zapewnił Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma