Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rozbijali balony cepami

Turniej sołecki odbył się w Chłopskiej Woli. Oprócz gospodarzy uczestniczyli jeszcze przedstawiciele czterech sołectw: Jastkowic, Kłyżowa, Pysznicy i Sudołów.

– Turniej to element projektu „Widziane z bliska i z daleka”, na który sołectwo pozyskało pieniądze z programu „Działaj Lokalnie”. Rozegrane konkurencje wymagały od uczestników nie tyle tężyzny fizycznej, co zdolności manualnych, wiedzy o gminie Pysznica i znajomości dawnych zawodów popularnych na wsi – powiedział Krzysztof Skrzypek, sołtys Chłopskiej Woli.

Wśród konkurencji było m.in. pompowanie baloników na czas, robienie ozdób z koralików, picie soku przez słomkę, rzut beretem na odległość czy rozbijanie baloników cepem. Największym  zainteresowaniem publiczności cieszył się slalom sterowanym samochodem RC. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji zwycięstwo w turnieju zapewniła sobie ekipa z Jastkowie, a kolejne miejsca zajęły sołectwa Sudoły, Chłopska Wola, Pysznica i Kłyżów. Nagrody wręczał zastępca wójta Aleksander Jabłoński oraz Krzysztof Skrzypek.

W przerwach pomiędzy konkurencjami organizatorzy zaprezentowali ponad 100 zdjęć wykonanych przez uczestników „Wakacyjnych warsztatów fotograficznych dla dzieci” zorganizowanych również w sołectwie Chłopska Wola. Wszystkie dzieci, które brały udział w warsztatach, otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Projekt „Widziane z bliska i z daleka” dofinansowany został ze środków Programu „Działaj Lokalnie VIII” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Dołożyła się również gmina Pysznica oraz sołectwo Chłopska Wola.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama