Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zawsze na służbie

– Dajecie człowiekowi nadzieję. Pokazujecie, że prawdziwe wartości odnoszą ostatecznie zwycięstwo – mówił do zgromadzonych funkcjonariuszy bp Krzysztof Nitkiewicz.

Jesteśmy waszą policją – to hasło świętokrzyskich stróżów prawa, którzy swoje święto obchodzili w Staszowie, gdzie oddano do użytku nowy budynek komendy powiatowej. Policyjne uroczystości rozpoczęła wspólna modlitwa w kościele pw. Ducha Świętego pod przewodnictwem ordynariusza sandomierskiego. W Eucharystii, którą koncelebrowali policyjni kapelani, modlono się w intencji bezpiecznej i dobrej służby dla świętokrzyskich policjantów. We wspólnej modlitwie uczestniczyli liczni przedstawiciele resortów ministerialnych, władze Komendy Głównej Policji Państwowej, przedstawiciele władz wojewódzkich, lokalne władze samorządowe, przedstawiciele innych służb mundurowych oraz licznie przybyli policjantki i policjanci wraz z rodzinami.

Podczas homilii bp Krzysztof Nitkiewicz wskazał na wieloaspektowość zadań dzisiejszej policji, podkreślając równocześnie społeczny charakter tej służby, która jest troską o drugiego człowieka. Dalsza część policyjnego święta odbyła się na staszowskim rynku, gdzie zagrała resortowa orkiestra, a zasłużeni policjanci otrzymali resortowe medale, wyróżnienia i awanse na kolejne stopnie. Podziękowania za dobrą i ofiarną służbę złożyli policjantom przedstawiciele władz i urzędów państwowych. Miejscowi stróże prawa otrzymali jeszcze jeden dar – do użytku oddano nowocześnie wyposażony budynek komendy powiatowej. – Nowy obiekt zrealizowany został w ramach programu standaryzacji komend i komisariatów i zakłada on poprawę warunków obsługi interesantów oraz pracy funkcjonariuszy. Nowoczesność sprzętu na pewno będzie miała także przełożenie na jakość i sprawność naszych działań – powiedział insp. Tomasz Śliwiński.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma