Nowy Numer 29/2018 Archiwum

W cieniu krzyżackiego zamku

Zakończył się kolejny turnus wakacyjnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W okolicach starożytnego zamku wypoczywało ponad czterdzieści osób.

Przez sześć dni uczestnicy letniego turnus „Wakacji z wartościami” poznawali niezwykłe historie z przeszłości, stare zawody i techniki wytwarzania przedmiotów. – W tych nowych turnusach chcieliśmy zaproponować uczestnikom połączenie odpoczynku i zabawy z poznaniem ciekawych miejsc i swego rodzaju edukacją historyczną – podkreślał ks. Marian Bolesta, organizator „Wakacji z wartościami”. Tym razem uczestnicy wypoczywali w okolicach krzyżackiego Zamku Bierzgłowskiego. W programie turnusu dzieci i młodzież odwiedziła okoliczny wiatrak, gdzie usłyszeli wiele historii i anegdot na temat wypieku chleba i roli młynarza w dawnych czasach. W kolejnych dniach uczestniczyli w warsztatach lepienia w glinie – metodą wstążeczkową, zwieńczonych rejsem statkiem po Jeziorze w Biskupinie. Odwiedzili zrekonstruowaną osadę obronną z VIII wieku p.n.e. oraz pobliskie miasto Toruń wraz z jego zabytkami. Tu próbowali także swoich sił i zdolności cukierniczych w Muzeum Piernika. Wakacje z wartościami to także spotkanie z Bogiem w pięknie otaczającego świata i drugim człowieku. Młodzi mieli możliwość uczestniczenia w codziennej Eucharystii i rozmowy z kapłanem. Na zakończenie wakacyjnego wypoczynku uczestnicy spotkali się z profesorem Andrzejem Stroblem, który oprowadził po Obserwatorium Astronomicznym. Potem była jeszcze jedna wizyta w Toruniu i zakup słynnych pierników i pamiątek.

Połączyli wypoczynek i naukę   Wakacje z wartościami
Połączyli wypoczynek i naukę
Archiwum Wydziału Duszpasterstwa
Połączyli wypoczynek i naukę   Wakacje z wartościami
Połączyli wypoczynek i naukę
Archiwum Wydziału Duszpasterstwa

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma