Będzie stanica jak się patrzy

Folder reklamujący atrakcje Jeziora Tarnobrzeskiego, monety od 1 grosza do 5 zł, wydanie regionalnej gazety codziennej z 19 lipca 2013 r. zostały umieszczone w kamieniu węgielnym, wmurowanym pod powstającą stanicę wodniacką.

O piątkowym wydarzeniu informuje również akt erekcyjny, z którego potomni będą mogli dowiedzieć się, że „wszem i wobec i każdemu z osobna wiadomym się czyni, że w dniu 19.07.2013 roku kamień węgielny wmurowany został pod budowę stanicy wodniackiej nad Jeziorem Tarnobrzeskim i pomostów pływających – kei”. Akt podpisali obecni na uroczystości europosłanka Elżbieta Łukacijewska, wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, sekretarz stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej – Zbigniew Rynasiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa – Zdzisław Gawlik, a także ks. kan. Adam Marek, duszpasterz tarnobrzeskich samorządowców, prezes Zarządu Okręgowego Związku Żeglarskiego w Tarnobrzegu – Andrzej Borowy, prezes Jacht Klubu Kotwica – Janusz Bobula oraz przedstawiciel wykonawcy inwestycji, czyli firmy Skanska S.A., Tomasz Dziechciarz. – Jest to pierwsza inwestycja nad Jeziorem Tarnobrzeskim o tak szerokim zakresie – powiedział Norbert Mastalerz, prezydent Tarnobrzega. – Dzięki pomocy władz województwa podkarpackiego, możemy jako samorząd, korzystając ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, realizować inwestycję o wartości ponad 5 mln 100 tys. zł. W ramach tego zadania powstanie stanica wodniacka mająca całe zaplecze logistyczne, pozwalające w okresie zimowym przechowywać jachty i sprzęt wodny.

W budowanych obiektach znajdą się warsztaty naprawcze, jak również zaplecze szkoleniowe, a także część noclegowo-gastronomiczna. Powstaną również pomosty pływające, popularne keje.  

Przed poświęceniem kamienia węgielnego w intencji budowniczych i o pomyślność inwestycji modlił się ks. kan. Adam Marek. – Jesteśmy w pewien sposób pomocnikami Boga ilekroć swoją pracą zaradzamy potrzebom naszych braci  lub wspólnoty i staramy się im służyć – modlił się kapłan. Podczas tego obrzędu błagajmy Boga o pomoc, aby doprowadził tę budowę stanicy do upragnionego kształtu, a budowniczych otaczał i bronił od wszelkiego niebezpieczeństwa.

Po poświęceniu kamień w przygotowanej niszy umieściła Elżbieta Łukacijewska, która rozpoczęła jego zamurowywanie.

Budowa stanicy rozpoczęła się wiosną tego roku, a jej ukończenie przewidywane jest kwietniu 2014 r.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..