Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Przyjemne z pożytecznym

Ponad trzydzieści osób wzięło udział w kolejnym turnusie "Wakacji z wartościami". Tym razem wypoczywano w malowniczych stronach nadbużańskich.

Organizatorami tej formy wypoczynku jest Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży oraz Ośrodek w Radomyślu. Podczas turnusu w uroczych stronach Podlasia, w Serplicach, uczestnicy mogli wziąć w spływie kajakowym wodami Bugu, nie mniej emocji wywołał paintball czy zjazdy na linie nad szerokim korytem rzeki. - Doświadczyliśmy styku kultur, obcowaliśmy między chrześcijańskim wschodem i zachodem. Stanęliśmy w świętym dla wyznawców prawosławia miejscu, na górze Grabarce odwiedziliśmy miejsce męczeństwa Podlasia w Pratulinie oraz sanktuarium kodeńskie. Ciekawą była także wyprawa do Białowieży oraz do wielu innych ciekawych miejsc – wspominała Gabriela Nowińska Grad. Późnym popołudniem młodzi brali udział w grach i zabawach integracyjne. Podczas trwania turnusu kierownik ks. Łukasz Maliński wraz z ks. Rafałem Chodą prowadzili spotkania formacyjne na temat zachowania, bezpieczeństwa, tolerancji oraz osobistego rozwoju duchowego. Istotnym elementem były oczywiście modlitwa i codzienna Eucharystia.

Młodzi poznawali kulturę Podlasia   Wakacje z wartościami
Młodzi poznawali kulturę Podlasia
Archiwum duszpasterstwa
Spływ kajakowy   Wakacje z wartościami
Spływ kajakowy
Archiwum duszpasterstwa

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma