Nowy numer 21/2018 Archiwum

Uwaga na oszustów!

Czas wakacji to okres nasilającego się działania przestępców, którzy, wykorzystując naiwność, próbują wyłudzać pieniądze. Coraz więcej osób pada ofiarą takich oszustów - alarmują policjanci.

Złodzieje nie mają żadnych skrupułów i są coraz bardziej bezwzględni. Pod różnymi pretekstami wyłudzają często spore sumy pieniędzy. Pomimo ostrzeżeń, ofiar jest coraz więcej, a oszuści wymyślają wciąż nowe sposoby, by zdobyć pieniądze.– Ostatnio kobieta z jednej miejscowości w woj. świętokrzyskim otrzymała telefon od mężczyzny, który podał się za policjanta. Oszust wyłudził od niej 10 tysięcy złotych – podaje przykład asp. Jacek Kulita.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę w kontaktach z nieznajomymi. – W przypadku, gdy ktoś podaje się za policjanta, można zadzwonić do komendy, by to potwierdzić. Każdy policjant na żądanie osoby jest zobowiązany okazać legitymację służbową. Policjanci nigdy nie przychodzą po pieniądze, np. w związku z wypadkami drogowymi. Nie ufajmy osobom, które twierdzą inaczej – przestrzega sandomierski stróż prawa.

W każdej sytuacji, gdy osoby wzbudzają nasze podejrzenia, należy się kontaktować z Policją pod numerem tel. 997 lub 112. – Policjanci na pewno sprawdzą każdy taki sygnał. Niejednokrotnie szybka informacja o takiej sprawie przyczynia się do złapania oszustów na gorącym uczynku – zapewnia asp. Jacek Kulita. Kolejny apel skierowany jest do tych, którzy wyjeżdżają na wakacje, aby odpowiednio zabezpieczyli swoje mieszkania. Szczególnie przydatny w czasie naszej nieobecności jest życzliwy sąsiad, który zwróci uwagę na nasz dom czy mieszkanie, a w razie potrzeby odpowiednio zareaguje, powiadamiając odpowiednie służby.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma