Nowy numer 33/2018 Archiwum

Rodziny u stóp krzyża

Ponad tysiąc wiernych wzięło udział w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Rodzin na Święty Krzyż. Przewodniczył jej biskup senior Edward Frankowski. Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej świętowali w tym samym czasie odpust Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

W świętokrzyskim sanktuarium odbył się doroczny odpust ku czci Krwi Przenajdroższej połączony z VII Diecezjalną Pielgrzymką Rodzin. Świętokrzyska bazylika wypełniła się licznie przybyłymi pielgrzymami m.in. z Sandomierza, Tarnobrzega, Łagowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Nowej Słupi. Obecne były także Wspólnoty Krwi Chrystusa z diecezji sandomierskiej. Uroczystej sumie przewodniczył biskup senior Edward Frankowski.

Pielgrzymi z diecezji sandomierskiej rozpoczęli wejście do świętokrzyskiego kościoła nabożeństwami Drogi Krzyżowej w Nowej Słupi przy kościele pw. Świętego Wawrzyńca i Hucie Szklanej przy krzyżach Świętokrzyskiej Golgoty Wschodu.

Sumie odpustowej przy Relikwiach Krzyża Świętego przewodniczył biskup senior Edward Frankowski, który w swej homilii podkreślił, że Święty Krzyż jest miejscem świętym i nie ma na nim miejsca dla powrotu pogaństwa. - Nie ma innej drogi do pokonanie tego, co złe, jak tylko przez krzyż Chrystusa Ukrzyżowanego, który przelał za nas swoją najdroższą krew. Dzisiaj są ciemne siły na świecie a także w naszej Ojczyźnie, które pragną przysłonić znaczenie krzyża chrystusowego. Zadaniem nas, współczesnych Chrześcijan jest to, byśmy nie pozwolili aby osłabiono w nas wiarę – mówił bp Frankowski.

Po Eucharystii pielgrzymi modlili się przy Golgocie Nienarodzonych usytuowanej na świętokrzyskich błoniach. Na zakończenie uroczystości pielgrzymi wysłuchali w bazylice koncertu zespołu muzycznego "4 Kroki".

Odpust ku czci Przenajdroższej Krwi Chrystusa na Świętym Krzyżu odbywa się od siedmiu lat w pierwszą niedzielę lipca.Związana z nim jest także od samego początku diecezjalna pielgrzymka rodzin diecezji sandomierskiej.

Pielgrzymka rodzin   Mszy św. przewodniczył bp E. Frankowski
Pielgrzymka rodzin
Archiwum sanktuarium
Pielgrzymka rodzin   Modlitwa przy Golgocie Nienarodzonych
Pielgrzymka rodzin
Archiwum sanktuarium

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma