Nowy numer 28/2018 Archiwum

Nowa rycerska rada

Trzydziestu mężczyzn utworzyło nową Radę Rycerzy Kolumba przy parafii bł. Jana Pawła II w Stalowej Woli. To już czwarta taka grupa w diecezji.

Utworzenie rady poprzedzone było wieloma spotkaniami informacyjno-formacyjnycmi podczas, których kandydaci poznawali założenia działalności rycerstwa oraz zadania, obowiązki i przywileje płynące z przynależności do stowarzyszenia. Pierwszym etapem przynależności był obrzęd inicjacji, czyli wprowadzenia nowych członków rycerstwa. Następnie spośród rycerzy konstytuuje się nowa Rada. Nowa Rada liczy 30 rycerzy. Wielkim Rycerzem został wybrany brat Henryk Drzymała. Rada obrała na swojego patrona rady Św. Ojca Pio.

Rycerze Kolumba działają już w kilku parafiach naszej diecezji tworząc trzy Rady w Ostrowcu Świętokrzyskim, Tarnobrzegu, Ożarowie oraz w Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma