Nowy numer 47/2019 Archiwum

Koniec roku

W kościele pw. św. Barbary w Tarnobrzegu odbyły się miejskie uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego.

Mszy św. koncelebrowanej z kapłanami miejscowych parafii przewodniczył ordynariusz sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych na czele z prezydentem miasta Norbertem Mastalerzem, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu Anną Czaplińską. W związku ze swoim jubileuszem „silną” reprezentację wystawiło Przedszkole nr 15, świętujące 30-lecie działalności.

W kazaniu bp Nitkiewicz nawiązał do odczytanej Ewangelii według św. Mateusza, mówiącej o uzdrowieniu przez Jezusa chorego na trąd, zwracając uwagę na troskę Zbawiciela nie tylko o duszę, ale również ciało. – Wakacje mają nam pomóc w odzyskaniu sił duchowych i fizycznych, mają służyć lepszemu poznaniu samego siebie i innych. W gruncie rzeczy chodzi o to, abyśmy potrafili kochać jeszcze mocniej niż dotąd, abyśmy potrafili kochać podobnie, jak Pan Jezus – mówił bp Nitkiewicz. Kończąc kazanie, życzył uczniom i nauczycielom dobrych i udanych wakacji.

Po Mszy św. dzieci z Przedszkola nr 15 podziękowały ks. biskupowi za modlitwę, życzenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama