Nowy numer 49/2023 Archiwum

Jeżowska dominacja

Sukces młodych jeżowskich w XV Regionalnym Konkursie Dziennikarzy Młodzieżowych i Twórców.

Aneta Bąk zdobyła w nim pierwszą nagrodę, druga przypadła Marcie Kołodziej, trzecia – Justynie Blajerskiej, zaś jedyne wyróżnienie zdobyła Katarzyna Dąbek. Tomik „Skrzydeł utulenie”, wydany w ramach projektu „Młodzi z pasją działają aktywnie”, prowadzonego przez Stowarzyszenie „Animus” w Jeżowem i Roberta Bednarza, jako jego prezesa i zarazem koordynatora projektu, miał wspaniałą promocję 12 maja w Zespole Szkół w Jeżowem. Wkrótce, 26 czerwca, w filii nr 2 MBP w Stalowej Woli przy ulicy Siedlanowskiego młode poetki będą mieć autorskie spotkanie i promocję tomiku dla twórców z kręgu Stowarzyszenia „Witryna” i amatorów poezji ze Stalowej Woli.

Zdobywczyni I nagrody Aneta Bąk to uczennica II klasy LO w Jeżowem, która ma za sobą sukcesy w ogólnopolskich konkursach w Sosnowcu, Tarnobrzegu, Mielcu, Leżajsku czy Nowej Sarzynie, a także w Rzeszowskich Dniach Kultury Szkolnej. Marta Kołodziej, laureatka II nagrody, jest uczennicą III klasy Publicznego Gimnazjum w Cholewianej Górze i niedawno wygrała II Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”, organizowany przez Zespół Szkół w Jeżowem dla gimnazjalistów z kilku powiatów Podkarpacia. W tym samym konkursie trzecią nagrodę zdobyła jej koleżanka z klasy gimnazjalnej – Justyna Blajerska. W Rzeszowie przypadło jej takie samo miejsce, na którym ex aequo sklasyfikowano uczennicę Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie – Iwonę Sikorę. Zdobywczyni jedynego wyróżnienia, tegoroczna maturzystka LO w Jeżowem Katarzyna Dąbek, niedawno osiągnęła ogólnopolskie sukcesy na konkursach w Mielcu, Warszawie, Nowej Sarzynie i Sosnowcu.

Można śmiało mówić o wyjątkowym wymiarze poetyckich sukcesów młodych poetek, które są podopiecznymi polonisty z LO w Jeżowem Ryszarda Mścisza, członka rzeszowskiego oddziału ZLP, który ma w dorobku kilka tomików poetyckich, a jego zbiór humorystycznych tekstów „Swojski diabeł i inne humoreski” to zdobywca „Złotego Pióra” Oddziału ZLP w Rzeszowie za rok 2012. Licealnymi poetkami opiekuje się na co dzień jako ich nauczyciel, natomiast opieka nad gimnazjalistkami wiąże się z jego pracą przy realizacji projektu „Młodzi z pasją działają aktywnie”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy