Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Darz bór

60 lat Nadwiślańskiego Koła Łowieckiego w Radomyślu nad Sanem.

Podczas jubileuszowej Eucharystii poświęcony został sztandar koła. – Gratuluję sztandaru, który nobilituje stowarzyszenie, nadaje mu wysoką rangę i znaczenie nie tylko wśród braci myśliwskiej, ale także w społeczności lokalnej. Warto też zaznaczyć, że nadanie sztandaru to także obowiązek kultywowania dobrych obyczajów łowieckich, które rozwijały się na przestrzeni wieków – powiedział wójt gminy Jan Pyrkosz.

Do koła należą 33 osoby, a obszarem obejmuje ono teren od Pniowa do Żabna. Lasy stanowią około 45 proc. powierzchni gminy. Większość występujących tu gatunków to zwierzęta leśne. W szczególności w lasach znajdują schronienie duże zwierzęta łowne: sarna, dzik, kuna, borsuk czy jeleń. Tereny otwarte - łąki, pola uprawne, nieużytki - są natomiast obszarem występowania drobnej zwierzyny łownej: zająca, bażanta i kuropatwy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma