Nowy numer 28/2018 Archiwum

Unijni kapłani

Wspierają się w dobrym realizowaniu powołania i przeżywaniu swojego kapłaństwa. W diecezji blisko 50 księży należy do Unii Apostolskiej Kleru.

Spotkanie formacyjno-organizacyjne kapłanów unionistów odbyło się w ożarowskim sanktuarium Matki Bożej Różańcowej. – W naszej diecezji do stowarzyszenia należy blisko 50 kapłanów. W ciągu roku spotykamy się dwukrotnie na spotkaniach formacyjno-braterskich – poinformował ks. Stanisław Szczerek, dyrektor diecezjalny unionistów. Podczas spotkania informacyjnego przypomniał on założenia przynależności do Unii Kapłańskiej, zadania i obowiązki płynące z faktu członkostwa oraz omówiono wspólnie sprawy bieżące. Następnie w kaplicy Matki Bożej odbyła się wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia. - Unia jest wspólnotą wspomagającą kapłana w różnych sytuacjach życiowych, jest także jednością braterską, konieczną w owocnym realizowaniu powołania. Pomaga w dialogu kapłańskim z Bogiem, między kapłanami i z wiernymi. Środki do realizacji tych założeń to: modlitwa, rozmyślanie kapłańskie, częsta spowiedź, codzienne nawiedzenie Najświętszego Sakramentu i Eucharystia – dodał ks. S. Szczerek. Spotkanie zakończyło się wspólną agapą.

Unia Apostolska Kleru jest stowarzyszeniem otwartym dla duchownych diecezjalnych, którzy zobowiązują się we wzajemnym wsparciu realizować w pełni życie według Ducha poprzez pełnienie posługi. Jej cecha charakterystyczna polega na uprzywilejowaniu braterstwa, wypływającego z sakramentu święceń, w celu popierania wśród duchowieństwa życia wspólnotowego, wzorowanego na modelu apostołów z Chrystusem.

Unia Apostolska Kleru (Kapłanów) zrzesza w Polsce ok. 800 członków.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma