Nowy numer 28/2018 Archiwum

Znawca losów bohaterów

Marek Mierzwa z rudnickiego liceum został laureatem czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Tematycznego "Losy bliskich i losy dalekich - życie Polaków w latach 1914-1989”.

Finał konkursu odbył się w Krakowie, gdzie rywalizowali ze sobą uczniowie, którzy zakwalifikowali się z czternastu województw biorących udział w eliminacjach.

Podkarpacie reprezentował m.in. uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Rudniku nad Sanem, Marek Mierzwa. Spośród uczestników z całej Polski był najlepszy, zdobył pierwsze miejsce. Ponadto jego praca „Droga do wolności" została wyróżniona nagrodą specjalną jako „Najlepsza praca o AK-owcach", przyznaną przez Władysława Bartoszewskiego.

Konkurs zorganizowało Kuratorium Oświaty w Krakowie w porozumieniu z innymi Kuratorami Oświaty, we współpracy z Fundacją Armii Krajowej w Londynie. W tym roku zmagania młodych historyków swoim patronatem honorowym objął Minister Edukacji Narodowej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma