Nowy numer 25/2018 Archiwum

Drzemiące młode talenty

Ponad 230 młodych artystów wystartowało ze swoimi programami na scenie Domu Katolickiego, walcząc o Puchar Burmistrza Sandomierza.

Coroczny przegląd działalności artystycznej sandomierskich szkół gromadzi rzesze mały artystów, którzy prezentują swoje umiejętności i talenty w tańcu, śpiewie i występach zespołowych. – W tym roku nasz festiwal odbywa się w kilku kategoriach form artystycznych i wiekowych. Jest to podsumowanie całorocznej pracy na zajęciach szkolnych i pozalekcyjnych, na których dzieci rozwijają swoje umiejętności wokalno-taneczne. Podczas przeglądu jury ocenia występy zespołów śpiewających, solistów, tancerzy w miniaturach tanecznych, tańcach ludowych i towarzyskich – poinformowała Maria Bernaś, współorganizator przeglądu.

Młodzi artyści zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Szczególnie podobały się występy zespołów w tańcach ludowych, gdzie dzieci zachwyciły nie tylko techniką tańca, ale i barwnymi strojami regionalnymi. Widzowie mogli posłuchać piosenek dziecięcych, ale i znanych szlagierów muzycznych.

Jury, podsumowując występy, podkreśliło dobre przygotowanie młodych talentów, ale i zaangażowanie nauczycieli i wychowawców. W przeglądzie wzięło udział osiem szkół podstawowych w tym placówki z Sandomierza, Lipnika, Samborca i Kleczanowa. Zwycięzcy otrzymali nagrody i upominki od organizatora imprezy.

Występy na scenie Domu Katolickiego   Przegląd Działalności Artystycznej
Występy na scenie Domu Katolickiego
ks. Tomasz Lis /GN
Występy na scenie Domu Katolickiego   Przegląd Działalności Artystycznej
Występy na scenie Domu Katolickiego
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma