Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młodzi znawcy liturgii

Finał diecezjalnego konkursu wiedzy katechizmowej i liturgicznej „Taka jest nasza Wiara”.

Zakończyły się zmagania dzieci i młodzieży w ramach X Diecezjalnej Olimpiady Liturgicznej, której tegoroczne hasło brzmiało „Taka jest nasza Wiara” a zakres tematyczny obejmował pierwsze dwa rozdziały katechizmu dla młodych „You Cat”. Konkurs rozgrywano najpierw na etapach szkolnym i dekanalnym a następnie zwycięzcy zmierzyli się w finale diecezjalnym. Do tego etapu zakwalifikowało się 69 osób w tym 36 ze szkoły podstawowej i 33 z klas gimnazjalnych.

Uczestników finałowej rozgrywki odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz, który pogratulował młodym zapału do poszerzania wiedzy w zakresie religijnym i liturgicznym. – Ten konkurs nie jest kolejnym egzaminem lub szkolnym sprawdzianem, ale daje możliwość pogłębienia własnej wiary i znajomości liturgii, która jest drogą do odkrycia i poznania Boga. Podzielcie się tą wiedzą z waszymi rówieśnikami i zachęcajcie ich do tego, aby i oni odkrywali piękno Bożej miłości – mówił do zgromadzonych biskup ordynariusz.

Uczestnicy musieli rozwiązać test zawierający 25 pytań. – Zakres przygotowań obejmował teksty katechizmu dotyczące wiary, sakramentów i liturgii. Młodzi byli bardzo dobrze przygotowani i, aby wyłonić zwycięzców, musiała odbyć się dogrywka w postaci pytań ustnych przed komisją – poinformował ks. Marian Bolesta, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży.

W kategorii gimnazjalistów zwyciężyła Patrycja Ordon z Potoku Wielkiego, przed Ewą Gawlak z Klimontowa i Luizą Szczęch z Kamienia. W kategorii szkoła podstawowa zwyciężył Jakub Adamiak z Ulanowa przed Karoliną Kopeć z Kopci i Małgorzatą Stawiarz z Tarnobrzega.

Nagrodą dla zwycięzców jest ufundowanie wyjazdu na wakacyjne turnusy Oazowe.

- Ilość uczestników z roku na rok wzrasta świadczy to o odpowiedniej zachęcie i zaangażowaniu księży i katechetów. Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom z każdego szczebla eliminacji. Dziękuję księżom, katechetom i nauczycielom, którzy włączyli się w organizację i przebieg konkursu na każdym jego etapie - doda ks. Marian Bolesta.

Finał konkursu liturgicznego   Finał konkursu liturgicznego
Wręczenie nagród
ks. Tomasz Lis /GN
Finał konkursu liturgicznego   Finał konkursu liturgicznego
Wręczenie nagród
ks. Tomasz Lis /GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama