Nowy numer 41/2019 Archiwum

Pociągnęła go Lokomotywa

Siostry służebniczki starowiejskie z Majdanu Królewskiego doczekały się publikacji o swojej pracy dla lokalnej społeczności.

Jej autorem jest Damian Dawid Sudoł z Krzątek, absolwent Instytutu Historii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II, którego ciocia jest służebniczką starowiejską. Od kilku lat prowadzi badania w regionie sandomierskim nad działalnością opiekuńczo-wychowawczą i dobroczynną żeńskich wspólnot zakonnych.

Pierwszym owocem tej pracy jest właśnie promowana w restauracji „Pod Koroną” w Majdanie Królewskim książka „Działalność sióstr Służebniczek Starowiejskich w Majdanie koło Kolbuszowej w latach 1925–1962”. Wydał ją sam autor, którego finansowo wspomogło Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych w Gminie Majdan Królewski „Lokomotywa”. – Nie ograniczyliśmy się jedynie do pozyskania sponsorów. Za zgodą pana Damiana postanowiliśmy uczestniczyć też w organizacji promocji książki. Nie tylko dlatego, że leży to w zakresie naszych statutowych działań. Promocja książki w środowisku lokalnym to także doskonała okazja do promocji gminy, z której wywodzi się młody, utalentowany pisarz – wyjaśniła zaangażowanie „Lokomotywy” jej prezes Anna Rozmus. – Ta książka napisana przez młodego człowieka obala mit, że wokół nas żyje młodzież bez zainteresowań i ideałów – podkreślił wójt Majdanu Królewskiego Jerzy Wilk. Na promocyjnym spotkaniu Damian Sudoł nie tylko opowiadał, jak doszło do wydania książki (duże zasługi miał tutaj ks. Marek Flis), ale też usłyszał wiele ciepłych słów od samych sióstr, pracowników naukowych KUL oraz władz samorządowych. Dom Generalny Zgromadzenia Prowincji Tarnowskiej reprezentowała matka Maria Elżbieta Korobij, natomiast ze Zgromadzenia Sióstr w Starej Wsi przybyła s. Marta Komborska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL