Nowy numer 46/2019 Archiwum

Ropa w gminie

W gminie Pysznica jeszcze w tym roku stanie wiertnica do wydobywania ropy naftowej.

Ropa popłynie do rafinerii, pieniądze z podatków do gminnej kasy.

Prywatna spółka polsko-amerykańska Sierra Bravo ma zamiar wydobywać ropę w Pysznicy przez 20 lat. W ubiegłym roku Sierra Bravo przeprowadziła badania i otrzymała wyniki wskazujące na występowanie atrakcyjnego złoża ropy.

- Nie są to wielkości, które by zamieniły Pysznicę w Kuwejt, ale na tyle interesujące, że uznaliśmy opłacalność wydobycia -  powiedział na konferencji prasowej Michał Żywiecki, prezes spółki.

Ile samorząd może zarobić na podatkach? Wójt gminy Pysznica Tadeusz Bąk woli stąpać twardo po ziemi i nie gorączkować się tym, co zalega jeszcze głęboko pod ziemią.

Roczny budżet gminy wynosi teraz 27 mln zł. Gdyby nawet do gminnej kasy wpadły rocznie 2-4 mln zł, zostaną przeznaczone na drogi, oświatę i sport.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama