Nowy numer 43/2020 Archiwum

Podniebny taniec Katarzyny

Katarzyna Dąbek z III LO w Jeżowem została laureatką VII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego w Warszawie.

Jej szkoła zaś otrzymała tytuł „Szkoła przyjazna poezji”. Obok maturzystki z Jeżowego województwo podkarpackie w finale konkursu reprezentował tylko Bartłomiej Orzechowski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Tarnobrzegu.

„Podniebny taniec” Katarzyny Dąbek znalazł się w konkursowym tomiku „Teatr nie(życia)”, a to zapewniło jej status laureatki. Chociaż Katarzyna Dąbek nie zdobyła któregoś z najcenniejszych konkursowych laurów, jednak już status laureata jest sporym osiągnięciem - tym bardziej, że konkursowemu jury przewodniczy o. Wacław Oszajca, a patronami imprezy są między innymi Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz „Głos Nauczycielski”.

- Sukces indywidualny jeżowskiej licealistki łączy się jednak z wyjątkowymi osiągnięciami jej szkoły. Liceum Ogólnokształcące w Jeżowem pozostaje pewnym „ewenementem” w historii „Rytmów nieskończoności”, albowiem w każdej edycji tego poetyckiego Przeglądu miało przynajmniej jednego laureata.

Takim sukcesem mogą pochwalić się jedynie bodajże dwie szkoły w kraju. Najczęściej zresztą uczniowie LO w Jeżowem zdobywają laury jako jedyna ponadgimnazjalna szkoła w Polsce zlokalizowana na wsi. W tym roku zostało to „usankcjonowane” w czasie finałowej imprezy. - Liceum Ogólnokształcącemu w Jeżowem przyznano specjalny tytuł: „Szkoła przyjazna poezji” - powiedział polonista Ryszard Mścisz, który opiekuje się młodymi poetami.

              


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama