GN 46/2019 Archiwum

Chcemy głośno powiedzieć: Dziękujemy

Kolację z występem Piotra Bałtroczyka zorganizowano dla dobroczyńców wspierających działania diecezjalnej Caritas.

Niedziela Miłosierdzia Bożego to patronalne święto Caritas, instytucji dobroczynnej, której działalność ukierunkowana jest na niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, ubogim, zagubionym życiowo oraz wszystkim potrzebującym wielorakiej pomocy. Jest to także dzień, w którym rozpoczyna się 69. Tydzień Miłosierdzia. W wieczór poprzedzający patronalne święto Diecezjalna Caritas zorganizowała wieczór podziękowań oraz kolację z kabaretem dla osób i instytucji, które od lat włączają się w pomoc dla najbardziej potrzebujących. - Przeżywany Tydzień Miłosierdzia, zakłada podejmowanie różnych inicjatyw dla dobra drugiego człowieka znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej. Caritas Diecezji Sandomierskiej często zwraca się do osób prywatnych, fizycznych, firm, przedsiębiorstw z prośbą o wsparcie lokalnej działalności dobroczynnej. Dlatego dzisiaj w wieczór poprzedzający nasze patronalne święto pragniemy podziękować wszystkim darczyńcom, ofiarodawcom. Tym wszystkim, którzy od początku pomagają nam pomagać. W ten wieczór chcemy bardzo głośno powiedzieć: dziękujemy, że nas wspieracie, że dzięki Wam możemy nieść pomoc potrzebującym – podkreślał ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej. Podczas wspólnego spotkania wystąpił Piotr Bałtroczyk, zaś pracownicy Caritas zaprezentowali kilka filmów i pokazów multimedialnych dotyczących działalności dobroczynnej Caritas.

Caritas Diecezji Sandomierskiej działa już ponad 20 lat niosąc pomoc osobom niepełnosprawnym, samotnym, ubogim, bezdomnym i najbardziej potrzebującym. Prowadzi kilka ośrodków edukacyjnych, pielęgniarskich i pielęgnacyjnych, schroniska dla bezdomnych itp.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama