Nowy numer 41/2019 Archiwum

Spotkanie z Wielkim Rycerzem

Rafał Tracz z tarnobrzeskiej rady Rycerzy Kolumba rekrutował w Stalowej Woli nowych członków.

Spotkanie, które poprowadził brat Robert Krawiec,  odbyło się w kawiarence w rozwadowskim klasztorze. Zebrani dowiedzieli się m.in., iż Rycerze Kolumba do Europy, w tym najpierw do Polski, przybyli w 2006 r. Pierwsza rada powstała w sanktuarium w Łagiewnikach. Takie życzenie miał  papież bł. Jan Paweł II. –  Zakon Rycerzy Kolumba jest określany przez Watykan jako prawa ręka Kościoła, która solidaryzuje się z ojcem świętym, biskupami i księżmi. Podstawowymi zasadami jakimi kieruje się zakon to miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm.  Dlaczego Krzysztof Kolumb?  Bo odkrył Amerykę i przywiózł ze sobą chrześcijaństwo – tłumaczył Rafał Tracz.

Zewnętrze rycerza Kolumba można rozpoznać po odznace przypiętej do klapy marynarki. Każdy ma też legitymację. Obecnie w Polsce do zakonu należy ponad 2 tysiące mężczyzn. Najstarszy, pochodzi z Tuszowa Narodowego, i ma ponad 90 lat! Na całym świecie jest ich ponad 2 mln. Centrala zakonu znajduje się w USA., gdzie w 1882 r.  Rycerzy Kolumba założył ks. Michael  McGivney Tarnobrzeska rada, której wielkim rycerzem jest Rafał Tracz, nosi im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. W sandomierskiej diecezji rady istnieją jeszcze w Ożarowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Licząca 19 osób grupa Rycerzy Kolumba ze Stalowej Woli podlega na razie pod Tarnobrzeg (samodzielna musi liczyć co najmniej 30 członków). Aby zostać Rycerzem Kolumba trzeba mieć przynajmniej 18 lat, do tego być wierzącym, praktykującym i posiadać pozytywną opinię proboszcza.

 

 


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL