Nowy numer 34/2019 Archiwum

Świąteczna pomoc Caritas

Z zebranych podczas Wielkanocnej Zbiórki Żywności produktów Caritas Diecezji Sandomierskiej przygotowała i rozdała 180 paczek żywnościowych. Wśród osób, które skorzystały z tej pomocy byli zarówno bezrobotni jak i osoby starsze, samotne utrzymujące się z rent lub emerytur.

Pomoc żywnościowa prowadzona jest przed każdymi świętami i obejmuje ona osoby najbiedniejsze i potrzebujące. Dorota Sarzyńska, kierownik biura Caritas Diecezji Sandomierskiej powiedziała, że w całej akcji chodzi właśnie o to, aby pomagać ludziom, którzy, na co dzień zmagają się z biedą. Stwierdziła, że jest to możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób. Przede wszystkim klientom sklepów, w których prowadzona była przedświąteczna zbiórka żywności oraz wolontariuszom, którzy przeprowadzili kwestę i przygotowali paczki. Znalazły się w nich artykuły spożywcze zebrane podczas przedświątecznej kwesty. Zebrano wówczas ponad tonę różnego rodzaju produktów, głównie makarony, kaszę, ryż, mąkę, cukier, konserwy rybne i mięsne oraz słodycze. Jak poinformował ksiądz Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej, zawartość paczki uzależniona była od ilości osób w danej rodzinie. Do każdej Caritas dołączył zakupione z własnych środków wędliny, pieczywo oraz wielkanocnego baranka. Jedna z osób odbierających paczkę powiedziała, że dla niej otrzymana pomoc to główne oparcie na święta a produktów wystarczy też na później.

Paczki przygotowali wolontariusze   Paczki przygotowali wolontariusze
Pomoc trafiła do potrzebujących
ks. Tomasz Lis/GN
Paczki przygotowali wolontariusze   Paczki przygotowali wolontariusze
Pomoc trafiła do potrzebujących
ks. Tomasz Lis/GN

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL