Nowy numer 33/2019 Archiwum

Będą królewskie zakupy

Rozpoczęto już prace przy budowie nowego centrum handlowego, które będzie miało ponad 7 tys. metrów kwadratowych. Planowane ukończenie inwestycji to rok 2014.

Galeria Królewska to nazwa mającego powstać obiektu handlowego przy ulicach Słowackiego i Armii Krajowej. Nowa galeria stanie w miejscu burzonego obecnie budynku, który był internatem szkoły „budowlanki”. W galerii planowane jest miejsce dla blisko dwudziestu sklepów, zaś na dach obiektu przewidziano miejsca parkingowe dla 185 samochodów. Inwestorem jest lubelska spółka Wodrol Inwestycje. Budynek zaprojektowała firma MWM Architekci. Firmą zajmującą się poszukiwaniem najemców jest Retail Concept. Firma zapowiedziała zagospodarowanie terenu przylegającego bezpośrednio do centrum handlowego. Plac, na którym obecnie stoją drewniane budki, firma Wodrol ma zamiar elegancko zagospodarować. W Sandomierzu będzie to już druga galeria. Pierwsza stanęła przy ulicy Błonie. Jak zwykle w przy takich inwestycjach zdania mieszkańców są podzielone. Wielu nie jest zadowolonych, gdyż jak twierdzą kolejny obiekt centralizujący handel w jednym miejscu całkowicie zniszczy drobne sklepy. Inni chwalą pomysł, bo to pozwoli mieć wybór w dostępności do różnego rodzaju towarów. Pierwsze zakupy będzie można tam zrobić w 2014 r.

Prace przygotowawcze trwają   Prace przygotowawcze trwają
Wyburzono stary internat "budowlanki"
Michał Leszczyński

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL