Nowy numer 30/2021 Archiwum

Jesteś w tym najmniejszym

Przyjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego stanowiło główny punkt Dnia Świętości Życia.

Obchody, przygotowane przez Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, odbyły się w parafii pw. św. Barbary. Rozpoczęła je Msza św. sprawowana przez ks. prał. Stanisława Bara oraz ks. Tomasza Cubera. – 25 marca jest szczególnym dniem – podkreślił na rozpoczęcie Eucharystii ks. Bar – w którym chcemy dziękować Bogu za dar życia. Swoją troskę o nie zamanifestujemy dzisiaj podczas Drogi Krzyżowej Pro Life, a także w czasie tej Mszy św. składając dar duchowej adopcji. Obejmiemy w ten sposób modlitwą te matki, które wahają się nad przyjęciem życia noszonego w łonie, zastanawiają się nad daniem mu szansy.

Wierni, którzy zdecydowali się na przyjęcie duchowej adopcji, złożyli specjalne przyrzeczenie oraz kartki z deklaracją.

Po Eucharystii uczestnicy obchodów przeszli ulicami osiedla Siarkowiec modląc się podczas Drogi Krzyżowej. Myśl przewodnia wszystkich rozważań dotyczyła życia, w tym przede wszystkim tych najbardziej bezbronnych istot, których istnienie jest we współczesnym świecie szczególnie zagrożone. – Stoisz przed Piłatem i słuchasz jak tłum woła: Na krzyż z Nim! Ten krzyk niesie się przez wieki – mówiła przy pierwszej stacji jedna z koordynatorek KCPR. – I dziś brzmi bardzo głośno. Ty jesteś w maleńkim, poczętym dziecku, a ja razem z tłumem wołam: Winien jest śmierci! Modlitwie towarzyszyły słowa Jana Pawła II odnoszące się do niebezpieczeństw, jakie niesie współczesna cywilizacja śmierci oraz rozmowy z osobami zaangażowanymi w obronę życia.

Dzisiejsze obchody Dnia Świętości Życia poprzedziło specjalne triduum, które rozpoczęło się w piątek Drogą Krzyżową odprawiona w Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej przez o. Andrzeja Bielata OP.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama