Nowy numer 42/2019 Archiwum

Będą się modlić o poszanowanie życia

W sanktuarium Pani Dzikowskiej, zawierzą przed obrazem Świętej Rodziny troskę o największą wartość, jaką jest życie.

– Tegoroczny Narodowy Dzień Życia, przypadający 24 marca, będzie przebiegał pod hasłem „Kierunek: dziecko” – mówi ks. Tomasz Cuber. – Jest to jeszcze jedna forma zwrócenia uwagi na kryzys demograficzny w naszym kraju, gdzie dramatycznie spada liczba urodzeń.  Dlatego będziemy modlić się głównie o dzieci.

Wskaźnik dzietności wynosi w Polsce 1,3, co daje nam 209 miejsce spośród 222 państw świata, w których prowadzone są takie statystyki. Przyczyn tego stanu jest wiele, począwszy od kryzysu ekonomicznego, odejścia od wartości, a skończywszy na problemach zdrowotnych. W naszym kraju aż 2,5 mln Polaków stara się bez powodzenia o dziecko. Dlatego podczas tegorocznych obchodów w sposób szczególny będą promowane zdrowy styl życia i szeroko rozumiana ekologia płodności.

Tarnobrzeskie obchody triduum  przed Dnia Świętości Życia zainaugurują w piątek Msza św. i Stacyjna Droga Krzyżowa sprawowane w kościele ojców dominikanów. W tym roku organizatorami są miejscowe parafie oraz Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie. – Wprawdzie triduum rozpoczyna się w piątek i oficjalnie kończy w niedzielę – informuje ks. Tomasz Cuber, dyrektor tarnobrzeskiego KCPR – ale jeszcze na poniedziałek zaplanowaliśmy specjalną Drogę Krzyżową.

W sobotę, natomiast każda parafia indywidualnie organizuje nabożeństwa pokutne, przepraszające za grzechy przeciwko wierze i życiu. – Centralnym punktem triduum będzie Msza św. odprawiona w kościele św. Barbary – mówi ks. T. Cuber – podczas której nastąpi oficjalne złożenie daru duchowej adopcji. W sposób szczególny chciałbym zaprosić wszystkich wolontariuszy posługujących w KCPR.

Obchody zakończą się w poniedziałek, czyli w Dzień Świętości Życia, Drogą Krzyżową, która rozpocznie się w kościele św. Barbary i przejdzie ulicami miasta. Rozważania poszczególnych stacji przygotują wolontariusze i koordynatorzy Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie. – Zapraszamy do udziału w triduum wszystkich tarnobrzeżan pragnących modlić się w intencji życia – zachęca ks. Tomasz Cuber.

Program triduum przed Dniem Świętości Życia na stronie:http://www.sandomierz.gosc.pl/evt/16c537.Dzien-Swietosci-Zycia


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL