Nowy numer 33/2019 Archiwum

Pokonali śniegi

– Raz będzie łatwo, raz trudno, ale nie należy się tego wyzwania obawiać – mówił do pątników o. Wacław Bury OP.

Uczestnicy tego pielgrzymiego szlaku pragną w ten sposób uczcić Rok Wiary, modląc się w intencji papieża Franciszka oraz Kościoła w Polsce. – Chcemy również ożywić i rozpropagować Małopolską Drogę św. Jakuba – mówi Franciszek Mróz, prezes Bractwa św. Jakuba w Więcławicach Starych, jednego z organizatorów przedsięwzięcia. Na udział w pierwszym etapie zdecydowało się ponad 40 śmiałków, którzy postanowili zmierzyć się z zimą i śniegiem.

– Mamy do pokonania 23-kilometrowy odcinek prowadzący od Sandomierza przez Świątniki do Klimontowa, gdzie pielgrzymowanie zakończymy w podominikańskim kościele pw. NMP i św. Jacka – mówił przed wyruszeniem w trasę Franciszek Mróz. Peregrynację rozpoczęli od porannej Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba, którą sprawowali o. Wacław Bury OP i ks. Jan Wilk. Otuchy dodawał pątnikom o. Wacław: – To pielgrzymowanie, podobnie jak nasze życie, będzie wiodło różnymi drogami. Zważywszy na panujące zimowe warunki, raz będzie łatwo, raz bardzo trudno. Ale nie oznacza to, że należy się tego wyzwania obawiać, rezygnować, trzeba tylko zawierzyć Bogu, naszej Nadziei – mówił. W jedną niedzielę każdego miesiąca, aż do października, pątnicy będą pokonywać wyznaczony odcinek Jakubowego szlaku. Pielgrzymowanie zakończą 20 października w Krakowie. Patronat nad akcją objęli kard. Stanisław Dziwisz, bp Kazimierz Ryczan oraz bp Krzysztof Nitkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL