GN 47/2020 Archiwum

Pomagam z serca

Przez dwa dnia 120 wolontariuszy w 16 sklepach Sandomierza i Tarnobrzega będzie zbierało żywność, która na święta trafi do najbardziej potrzebujących.

Dziś i jutro wolontariusze działający przy sandomierskiej Caritas będą zbierali jedzenie w wyznaczonych sklepach w ramach akcji Wielkanocna Zbiórka Żywności.

– Wszystkich, którzy pragną pomóc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, zachęcamy do wzięcia udziału w naszej akcji. Wystarczy kupić dodatkowy produkt podczas robienia zakupów i przekazać go do naszych koszy. Prosimy o produkty z długim terminem ważności, takie jak cukier, mąka, ryż, płatki kukurydziane, müsli, kasza, makaron, herbata, kakao, olej, konserwy, dżemy, dania gotowe, przetwory owocowo-warzywne, słodycze itp. W ten sposób można pomóc osobom ubogim, godnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego – mówi Dorota Sarzyńska z Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Z zebranych Caritas przygotuje paczki świąteczne, które trafią do ubogich rodzin. O wielkości paczki decyduje ilość osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym. Do każdej z paczek jest dołączana wędlina, chleb i cukrowy Baranek Wielkanocny.

W czasie ostatniej Zbiórki Żywności przeprowadzonej przez Caritas Diecezji Sandomierskiej w czasie Adwentu w 2012 roku, udało się zebrać 2 275 kg żywności. Zebrana żywność została podzielona i zapakowana w świąteczne paczki. Pomoc otrzymało w sumie 260 rodzin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama