Nowy numer 41/2019 Archiwum

Post dla papieża

Prawie 50 osób w parafii akademickiej pw. bł. Jana Pawła II w Stalowej Woli podjęło się jednodniowego postu o chlebie i wodzie w intencji wyboru papieża.

W parafii akcja „Postna Sztafeta” trwa od Środy Popielcowej. Biorą w niej udział parafianie oraz studenci z Wydziału Zamiejscowego KUL.

Każdego dnia minimum jedna osoba podejmuje się postu o chlebie i wodzie w konkretnych intencjach zgłaszanych do parafii. W związku z nadchodzącym konklawe uczestnicy Sztafety Postnej podjęli się ofiarować swoje wyrzeczenia w intencji kardynałów elektorów. Proszono o dar Ducha Świętego w podejmowaniu tak ważnej dla całego Kościoła decyzji. Post był dodatkowo wzmocniony modlitwą wiernych, gromadzących się na codziennej Eucharystii.

W wielkopostnej parafialnej inicjatywie uczestnicy sztafety, zgłoszeni tylko z imienia są otoczeni codzienną modlitwą, aby wytrwali w podjętym postanowieniu. Zgłoszenie uczestnictwa można dokonać osobiście w kancelarii parafialnej lub elektronicznie na adres kancelaria@parafiaakademicka.pl, podając swoje imię oraz wybrany dzień postu. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie parafii www.parafiaakademicka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL