Nowy numer 28/2018 Archiwum

Droga Krzyżowa muzycznie

Twórczość pasyjną z pogranicza poezji śpiewanej i muzyki klasycznej przedstawili artyści z zespołu Noro Lim w kolegiacie św. Marcina w Opatowie.

W koncercie zatytułowanym „Idziemy za Tobą” znakomitym wokalistom Ewie Aksamovic (autorka tekstów) i Rafałowi Alickiemu (kompozytor) akompaniowały klasyczne instrumenty muzyczne. Podczas występów publiczność miała okazję nie tylko słuchać pieśni, z których każda była ilustracją poszczególnych stacji Męki Pańskiej, ale także śledzić pokaz obrazów przedstawiających poszczególne sceny autorstwa Rafała Alickiego, który jest także kompozytorem wykonywanej muzyki. To był wyjątkowy wieczór, podczas którego można było w atmosferze wielkopostnych refleksji rozważać Drogę Krzyżową Zbawiciela, odnosząc ją do czasów współczesnych i do samych siebie. Koncert odbył się dzięki zaangażowaniu i pomocy przedstawicieli władz miasta.

Koncert pieśni pasyjnych w opatowskiej kolegiacie   Muzyczna Droga Krzyżowa
Koncert pieśni pasyjnych w opatowskiej kolegiacie
Tomasz Staniek
Koncert pieśni pasyjnych w opatowskiej kolegiacie   Muzyczna Droga Krzyżowa
Koncert pieśni pasyjnych w opatowskiej kolegiacie
Tomasz Staniek

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma