Nowy numer 43/2020 Archiwum

Między abstrakcją i realizmem

W Opatowskim Ośrodku Kultury młodzi artyści po raz pierwszy wspólnie wystawili swoje malarskie prace. Wystawę można oglądać do połowy marca.

W kawiarni „Gwarek” w opatowskim ośrodku zaprezentowano prace dwojga młodych artystów z Ostrowca Świętokrzyskiego. - Prace pani Jowity to obrazy, które przedstawiają bardziej abstrakcję. Jest ona bardzo wrażliwą malarką doskonale operująca barwą. Natomiast prace Daniela to bardziej obrazy realistyczne gdzie możemy zobaczyć motywy pejzaży, wieś, ule czy rozciągniętą na trawach pajęczynę. Jest to pierwszy wspólny wernisaż tych dwojga artystów – powiedziała Beata Piątek z opatowskiego ośrodka.

Między abstarkcją i realizmem   Między abstarkcją i realizmem
Opatowska wystawa artystów z Ostrowca
ks. Tomasz Lis/GN
Między abstarkcją i realizmem   Między abstarkcją i realizmem
Opatowska wystawa artystów z Ostrowca
ks. Tomasz Lis/GN

 

 

 

 

 

 

Jowita Krysa-Skuza ukończyła wydział sztuki na Politechnice Radomskiej uzyskując dyplom z malarstwa pod kierunkiem profesora Hoffmana, aneks z grafiki projektowej u profesora Zduniewskiego. Jak twierdzi jej malarstwo abstrakcyjne pobudza ludzką wyobraźnię i pozwalają oglądającemu stać się aktywnym odbiorcą sztuki. Daniel Skuza to malarz samouk, uprawia rodzaj malarstwa przedstawieniowego, ale niepozbawionego indywidualności i świeżego spojrzenia. - Jednym z głównych elementów kształtujących naszą wrażliwość artystyczną są piesze wycieczki po obszarze Gór Świętokrzyskich. Urzekające lasy jodłowo-bukowe, zakątki ukazujące malowniczą architekturę wsi i miasteczek oraz miejscowy folklor dają niezliczoną ilość bezcennych inspiracji i wrażeń, których echo można odnaleźć w obrazach – podkreślają twórcy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama