Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miasto zakochanych

Wśród użytkowników portalu społecznościowego Facebook z okazji dnia św. Walentego przeprowadzono sondę na najbardziej romantyczne miejsca w Polsce. Sandomierz zajął 9 lokatę.

Pośród głosów blisko 15 tys. osób, które wzięły udział w walentynkowej zabawie zwyciężył Gdańsk przed stolicą Tatr, Zakopanem i Krakowem. Jako jedyne miasto z naszego regionu użytkownicy wyróżnili Sandomierz. Zwiększony ruch turystyczny przyciąga także zakochanych, którzy w nastrojowych uliczkach Starego Miasta znajdują urokliwe miejsca na spędzenie wspólnych chwil. Dobrą pozycją miasta w walentynkowym zestawieniu nie jest zaskoczona Ewa Kondek, vice burmistrz miasta, która podkreśla, że w prowadzonych kampaniach reklamowych podkreślane są właśnie takie walory miasta. - Niewykluczone, że w następnej kampanii promocyjnej wrócimy do pomysłu na Sandomierz - miasto dla zakochanych – podkreśla Ewa Kondek. Jak wskazują mieszkańcy o romantyzmie miasta decyduje głównie Starówka oraz pobliskie lessowe wąwozy, po których uwielbiają spacerować młodzi turyści.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma