Nowy numer 23/2023 Archiwum

Zachować abstynencję

Przez trzy dni mieszkańcy Tarnobrzega będą modlić się o trzeźwość dla siebie i swoich rodzin.

W parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Środę Popielcową Mszą św. o godz. 18 i odprawioną po niej procesją pokutną, która przeszła ulicami os. Serbinów rozpoczęły się kolejne Tarnobrzeskie Dni Trzeźwości. Zakończą się, podobnie jak w latach poprzednich, w pierwszy piątek Wielkiego Postu oddaniem miasta w opiekę Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

W czasie procesji rozważania głoszone przez ks. prał. Michała Józefczyka dotyczyły słów, jakie Jezus Chrystus wypowiedział w ostatnich godzinach Swej męki wisząc na krzyżu. – Albowiem niebo i ziemia przeminą, ale słowa Twe Panie nie przeminą. Są bowiem duchem i życiem – mówił kapłan. – I choć oprawcy zadawali Chrystusowi okrutne udręki, Ten jednak modlił się do Ojca o przebaczenie dla nich. Ludzie źli są bowiem dla Niego najbardziej godni litości. Gdyż człowiek zły jest osobą nieszczęśliwą.

Rozważania oparte o odczytywane kolejne fragmenty Pasji przeplatały pieśni wielkopostne. Procesja zakończyła się przy figurze Bożego Serca, gdzie już w najbliższy piątek spotkają się tradycyjnie na zakończenie gwiaździstej Drogi Krzyżowej wierni pięciu tarnobrzeskich parafii.

Tarnobrzeskie Dni Trzeźwości zainicjował w 2002 r. ks. prał Michał Józefczyk, proboszcz parafii pw. MB Nieustającej Pomocy. W tym czasie wierni modlą o trzeźwość w rodzinach, przepraszając jednocześnie za grzechy pijaństwa i z pijaństwa płynące. Osoby pragnące w okresie Wielkiego Postu zachować abstynencję od alkoholu mogą wpisać się do specjalnej księgi wystawionej w kościele.   


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast