Nowy numer 28/2018 Archiwum

Znak naszych czasów

Wolontariusze z Katolickich Centrów Pomocy Rodzinie ze Stalowej Woli, Pysznicy, Niska i Rudnika nad Sanem spotkali się w parafii MBKP w Stalowej Woli.

 - Pomysł stworzenia takich centrów, inicjatorem ich powstania był bp Krzysztof Nitkiewicz, to znak naszych czasów. Prawnik, psycholog, lekarz, doradca rodzinny, mediatorzy, terapeuci to osoby, na których pomoc może liczyć osoba w potrzebie. KCPR to także pomoc duchowa i dzielenie się naszą wiarą. Od otwarcia pierwszych takich centrów w diecezji minęły prawie trzy lata. Do tej pory z ich pomocy skorzystały już tysiące osób -  powiedział ks. Wiesław Surma, diecezjalny koordynator KCPR. Obecnie w KCPR w diecezji sandomierskiej działa około 800 wolontariuszy, najwięcej w dużych miastach, ale też w Koprzywnicy, Klimontowie i Rudniku nad Sanem. Oprócz organizowanych obecnie dla wolontariuszy dni skupienia, 25 maju w Sulisławicach planowany jest II Diecezjalny  Zjazd KCPR.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma