Nowy numer 28/2018 Archiwum

Zrzućmy maski

"Kamienne serca, nieme twarze" to spektakl w wykonaniu członków klubu 4H "Iskra" z Ożarowa.

Klub działa przy Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Edwarda Szylki w Ożarowie i Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury. Jego opiekunami są  Ewa Gumuła i Marian Sus. „Kamienne serca, nieme twarze” prezentuje los ludzi zabieganych w codziennym życiu, dążących tylko do wyznaczonego celu, nie zauważających piękna i uroku świata, ożywających tylko na okres świąt i znów powracających do bezkresnej gonitwy zwykłego dnia.

– Spektakl nie obfituje  w słowa. Tylko wstęp wprowadza w tematykę przedstawienia, a zakończenie podkreśla rolę istniejącego problemu. Znikome hasła wypowiadane w trakcie przedstawienia uzupełniane są cudownymi pastorałkami. Stroje w kolorze bieli, maski na twarzach aktorów i taneczne układy baletowe podkreślały doniosłość i powagę prezentowanego problemu – zauważa Ewa Gomuła.

Co przekazuje spektakl oglądającym? - Bez wątpienia najważniejszą życiową prawdę: aby zrzucić z twarzy maski, ożywić serca i żyć wielką miłością do ludzi i otaczającego świata, a narodzenie Dzieciątka Jezus będzie bardziej wyjątkowe, a zarazem takie zwyczajne - podkreśla Marian Sus. Spektakl został zrealizowany dzięki pieniądzom pozyskanym z projektu „Mikrodotacje na start dla lokalnych organizacji pozarządowych z województwa świętokrzyskiego”. Dofinansowany jest ze też środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Członkowie klubu 4H „Iskra” zapraszają na spektakl  do  sali widowiskowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Kultury w Ożarowie 1 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma