Nowy numer 28/2018 Archiwum

Chcą być znowu miastem

Konsultacje społeczne w gminie Zaklików rozpoczęły się 13 stycznia i potrwają do końca miesiąca. Mieszkańcy wypowiedzą się, czy chcą przywrócenia sołectwu praw miejskich.

Rok temu w podobnych konsultacjach ponad 90 proc. mieszkańców sołectwa Zaklików opowiedziała się za przywróceniem praw miejskich. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji było przeciwne, gdyż w granicach sołectwa było za dużo terenów zielonych. – Od wiosny ubiegłego roku trwały więc prace nad ustaleniem nowych granic sołectwa Zaklików. Latem projekt ten został zaakceptowany przez mieszkańców – powiedział wójt Zaklikowa Zdzisław Wójcik. Wójt zaapelował też do mieszkańców gminy i sołectwa Zaklików o wzięcie udziału w konsultacjach. – Pokażmy że idea przywrócenia praw miejskich, odebranych przez zaborcę potrafi raz jeszcze nas zjednoczyć – napisał wójt w obwieszczeniu. Jeżeli mieszkańcy powiedzą „tak” i pozytywną opinię wystawią wojewoda podkarpacki a następnie Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji, to od 1 stycznia 2014 roku Zaklików ponownie stanie się miastem. Prawa miejskie otrzymał już w 1565 r.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma