Nowy numer 28/2018 Archiwum

Jubileuszowe spotanie z kolędą

XX Niżańskie Spotkania z Kolędą zgromadziły prawie 140 wykonawców z różnych zakątków sandomierskiej diecezji.

Przeważali oczywiście kolędnicy z powiatu niżańskiego. – Uczestnicy są w różnym wieku; od maluszków z niżańskiej ochronki po młodzież gimnazjalną i uczniów szkół średnich – mówi jeden z organizatorów spotkań, ks. Mariusz Wieleba z sanktuarium św. Józefa w Nisku. Spotkania, które przebiegają pod hasłem "Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś...", potrwają dwa dni.

W sobotę od godz. 11 do późnego popołudnia na sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" zaprezentowali się wszyscy wykonawcy, natomiast w niedzielę w koncercie jubileuszowym wystąpią tylko chętni. Koncert ten poprzedni Msza św., która będzie sprawowana w intencji wszystkich uczestników Niżańskich Spotkań z Kolędą oraz sponsorów. W sobotę natomiast wystąpi gwiazda wieczoru – zespół Shaddai. Głównym organizatorem spotkań jest Niżańska Wspólnota Ruchu Światło–Życie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma