Nowy numer 39/2023 Archiwum

Na wiedeńską nutę

Już za kilka dni wielki „Koncert karnawałowy” w Tarnobrzeskim Domu Kultury. O kilka słów na ten temat poprosiłam Piotra Dumę, zastępcę dyrektora TDK.

Marta Woynarowska:  – Tarnobrzeżanie chyba coraz niecierpliwiej czekają na 20 stycznia.

Piotr Duma: – Kilka lat temu zapoczątkowaliśmy w naszym domu kultury tradycję organizowania koncertów noworocznych czy – jak kto woli – karnawałowych. I choć to, jeśli można tak powiedzieć, bardzo młodziutka tradycja, to jednak na dobre zagościła w kalendarzu wydarzeń kulturalnych wielu miłośników muzyki nieco poważniejszej. Inspiracją do zorganizowania tego typu wydarzenia były naturalnie znane w całym świecie wiedeńskie „Koncert noworoczne” cieszące się ogromną popularnością. By móc 1 stycznia zasiąść w Złotej Sali Wiedeńskiego Towarzystwa Muzycznego, trzeba bilety rezerwować kilka lat wcześniej.

Jest taka opinia, że muzyki klasycznej słucha małe grono ludzi.

– I od razu muszę to zdementować i zaprotestować wobec takiego poglądu. Od początku koncerty karnawałowe w TDK cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Bilety rozchodziły się i rozchodzą także w tym roku w ciągu zaledwie kilku dni. Bardzo nas to cieszy, świadczy bowiem o zapotrzebowaniu na tego typu koncerty.

Każdego roku staramy się zapraszać inne uznane zespoły i śpiewaków.  

Kogo usłyszymy 20 stycznia?

– W tym roku będziemy gościć znany już tarnobrzeżanom kielecki zespół Strauss Ensemble pod kierunkiem artystycznym Artura Jaronia. Jako soliści wystąpią sopranistka Iwona Socha i Witold Wrona – tenor. Będzie można usłyszeć arie i duety z operetek: „Księżniczka czardasza”, „Wesoła wdówka” oraz „Hrabina Marica”, ale również pieśni neapolitańskie i latynoskie. Ponadto utwory z filmów i musicali. Zapraszam wszystkich 20 stycznia na godz. 16.00 do dużej sali TDK.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast