Nowy numer 39/2023 Archiwum

Jak kibic dziecku

Członkowie Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Nożnej „Złota Siarka” znów w akcji.

Od szeregu lat kibice sportowi, zwłaszcza ci od piłki nożnej nie mają dobrej prasy. Wszystko za sprawą niewielkiego odsetka, który zamiast dopingowania swojej drużyny woli zmagania zapaśnicze, rywalizację w rzutach krzesełkami lub połamanymi kostkami brukowymi.

W Tarnobrzegu ten negatywny obraz kibiców od kilku lat starają się poprawić członkowie „Złotej Siarki” organizując różne akcje społeczne, charytatywne, patriotyczne. W sposób szczególny bliski jest im sercu los podopiecznych tarnobrzeskiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej. Jeszcze przez parę dni, do 12 stycznia będą zbierać pieniądze na zakup komputera oraz wyposażenie sali sportowej. Wspomóc może każdy z nas, wystarczy, że podczas bytności w jednym z pubów, lokali gastronomicznych zechce wrzucić datek do wystawionych puszek.

Kibice chętnie włączają się również w wydarzenia o charakterze patriotycznym. Organizują różnego rodzaju konkursy skierowane do dzieci i młodzieży. Te działania przynoszą wymierną korzyść lokalnej społeczności, ale także samym członkom stowarzyszenia oraz szeroko pojętemu ruchowi kibicowskiemu. Uczy bowiem postawy prospołecznej i patriotycznej, daje poczucie bycia potrzebnym, angażując w podejmowane przedsięwzięcia wypełnia w sensowny sposób wolny czas, które aż nadmiar mają zwłaszcza osoby bezrobotne. To wszystko zapewnia im ucieczkę przed wykluczeniem społecznym.

Oby więcej takich ludzi i inicjatyw pojawiała się w całym kraju.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast