Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tęgie głowy

VIII Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów zakończyła się w LO im. KEN w Stalowej Woli.

W olimpiadzie wzięło udział ponad 100 gimnazjalistów z Podkarpacia i Lubelszczyzny. Zadania rozwiązywali od 11.00 do 14.00. Wyniki będą znane za kilka tygodni. Najlepsi spotkają się w ogólnopolskim finale. Nad prawidłowym  przebiegiem matematycznych zmagań czuwał dr Waldemar Pompe, przewodniczący Komitetu Głównego Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów.

W stalowowolskim ogólniaku zaś funkcję gospodarza sprawował nauczyciel matematyki Waldemar Rożek. - Celem Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów jest przede wszystkim rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży szkół gimnazjalnych oraz wyszukanie uczniów nią zainteresowanych - wyjaśnił dyrektor stalowowolskiego LO Mariusz Potasz. Olimpiadzie towarzyszyło seminarium dla nauczycieli matematyki.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma