Nowy numer 28/2018 Archiwum

Marsz milczenia

Kilkuset członków i sympatyków "Solidarności" przeszło ulicami Stalowej Woli w 31. rocznicę ogłoszenia stanu wojennego.

Uczestnicy marszu, wśród których był bp Edward Frankowski, najpierw spotkali się przed krzyżem przy bramie nr 3 Huty Stalowa Wola, wspominając i modląc się za ofiary stanu wojennego.

Potem, z pochodniami w ręku i transparentami, przeszli do kościoła pw. Matki Bożej Królowej Polski, gdzie wzięli udział w Mszy św.

Następnie złożyli wieńce i zapalili znicze przez tablicą bł. ks. Jerzego Popiełuszki i pomnikiem bł. Jana Pawła II. Organizatorami marszu byli NSZZ „Solidarność” Ziemia Sandomierska oraz Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” Huty Stalowa Wola.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma