Nowy numer 28/2018 Archiwum

Tajemnice klasztornych krypt

Turystycznym hitem ostatnich dni jest zwiedzanie rozwadowskiego klasztoru i jego krypt.

W niedzielę odbyła się już trzecia w ciągu ostatnich kilku tygodni taka wycieczka. W roli oprowadzającego wcieliła się Anna Garbacz, pracownik Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli.

Chętnych do poznania tajemnic klasztornego życia jest tak dużo, iż na wycieczkę  trzeba się zapisywać na wiele dni wcześniej.

Uczestnicy zaglądają do podziemi, refektarza zakonnego oraz do kilku innych miejsc za klasztorną furtą.  W samym kościele oglądają również interesujące zabytki. Niestety było to  już ostatnie zwiedzanie w tym roku. Następna wycieczka w styczniu.

Warto wspomnieć, że do Rozwadowa kapucyni przybyli 18 czerwca 1741 roku. Na dobre i na złe związali się z tutejszymi ludźmi i okolicznymi miejscowościami.

14 października 1753 roku bp Franciszek Potkański konsekrował kościół, a fundator - książę Jerzy Ignacy Lubomirski - wprowadził pierwszych kapucynów do klasztoru i oddał im klucze do furty.

Więcej o tajemnicach klasztornych krypt w świątecznym wydaniu sandomierskiego "Gościa Niedzielnego".
 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma